0532 502 50 55

Sosyal Medyada Biz}

Dürüst Ticaret, Güvenilir hizmet !
Ürününüz beklediğiniz kilodan daha düşük gelmesin. En doğru ve güncel fiyatlarla hizmetinizdeyiz.
Hurda Fiyatları

Pirinç (Kızıl) Hurda Fiyatı

Pirinç (Kızıl) Hurda Fiyatı

Pirinç kızıl hurda fiyatı alımına dair belirlenen fiyatlar için yazılan bu yazıda pirinç madenine ait özellikler, kullanım alanları ve pirinç hurdasının güncel fiyatından bahsedilecektir. Pirinç hurdası ya da diğer adıyla kızıl tek metalden değil metallerin karıştırılması ile oluşturulan bir alaşımdır. Pirinci meydana getiren metaller bakır ve çinkodur. Sanayide yaygın olarak kullanılan bu alaşıma katılan çinko ucuz olduğundan geniş kullanım alanına sahiptir. Bu pirinç alaşımını oluşturulan metallerin belli bir oranda olması şarttır. Örneğin; bakır teknik olarak pirinç içine en az %54’lük oranda katılmak zorundadır. Şayet daha düşük miktarlarda alaşıma katılan bakır, malzemeyi sertleştirir ve kırılgan hale getirir.

Pirinç Nerelerde Kullanılır?

Pirinç(kızıl) hurda fiyatı alıcılar için uygun olduğundan birçok sektörde kullanılmaktadır. İnşaat, otomotiv, pul ve conta imalatı, gibi günlük hayatın pek çok yerinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca rengi itibarıyla güzel bir görünüm sunan pirinç dekorasyon amaçlı da kullanılıyor. Dekoratif eşyalar ve el sanatları ile dekoratif duvar kaplamalarında rağbet görmektedir.

Pirinci en çok kullanan sektörlerden birisi de banyo aksesuarı üreticileridir. Buna paralel inşaat sektörünün gelişmesiyle artan konut sayısı nedeniyle birçok musluk, batarya ayna ve klozetler için pirinç oldukça sık kullanılır. Pirinç hurdasının birçok çeşidi vardır. Bu yüzden pirinç almak ya da satmak isteyenler malzemenin hangi pirinç türü olduğuna dikkat etmelidir.

Ayrıca silah sanayisinde tercih edilen pirinç; ateşli silah mermilerinin kapsülü olarak ve ince mekanikte kullanılır. Pirinç; çubuk, profil, saç, boru gibi birçok ürün halinde temin edilebilir. Bunun yanı sıra tesisatta lehim ile kaynak yapılarak kullanılır.

Pirinç Metal Hurdası Çeşitleri Kaç Lira?

Pirinç(kızıl) hurda fiyatı değişimleri sürekli olarak güncellenmekle birlikte stok fiyatları şu şekildedir;

  • Pirinç hurda ara iş 30 lira /kilogram
  • Pirinç hurda çubuk parça 30-32 lira/ kilogram
  • Pirinç hurda çubuk talaş 28-30 lira/ kilogram
  • Pirinç hurda kırkambar 30-33 lira / kilogram
  • Pirinç hurda talaşı(tozu) 30-30,70 lira / kilogram
  • Pirinç su saati 33-35 lira7 kilogram
  • Pirinç hurda radyatörü 28-30 lira / kilogram
  • Pirinç musluk fiyatı 35 lira/ kilogram
24 Şubat 2021
840 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN