0532 502 50 55

Sosyal Medyada Biz}

Dürüst Ticaret, Güvenilir hizmet !
Ürününüz beklediğiniz kilodan daha düşük gelmesin. En doğru ve güncel fiyatlarla hizmetinizdeyiz.
Hurda Fiyatları

Makine Hurda Fiyatı

Makine Hurda Fiyatı

Makine hurda fiyatı merak edenlerin sorularına bu yazımız cevap olacaktır. Öncelikle makine hurdası nedir, makine hurdası başlığı altında hangi malzemeler toplanıyor buna bakalım. Hurda sektörü gelişen teknoloji ile paralel olarak daha geniş alanlara yayılmaya başlamış durumda. Ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde geri dönüştürülmeyi bekleyen birçok makine hurdası var. Makine hurdası alım satımı yapan hurdacılar da bu sebeple gün geçtikçe artıyor. Birçok ömrü bitmiş makineyi bu hurdacılar uygun fiyata almaktadır. Makine hurdaları kilo olarak fazla olduğundan bazı firmalar müşterilerine farklı hizmetler sunuyor. Bu hizmetler; nakliye, hurda için alım satım, nakit ödeme ve hurda için gerekli araç gereçlerin temini olarak sıralanabilir. Müşteriye sunulan bu hizmetler makine hurdası alım satım işlemini epeyce kolaylaştırıyor.

Makine Hurdası Ne Kadardan Alıcı Buluyor?

Makine hurda fiyatı ya da genel olarak hurda fiyatları Londra metal borsası tarafından belirleniyor. Sonrasında ise bu fiyatlar içinde yer aldığı piyasanın durumuna göre yeniden değerlendiriliyor. Ayrıca hurda fiyatları hurdanın cinsine ve ağırlığına göre değişiyor. Bu hurda türleri arasında en değerli olanı makine hurdaları ön plana çıkıyor. Makineler oldukça değerli olduğundan makine hurdası da bir o kadar değerlidir. Makine hurdası için standart bir fiyat söylenemez. Çünkü hurdanın çeşidine göre fiyat artıp azalabilir. Makine hurdası olarak değerlendirilen makinelerden bazıları matbaa makinesi, baskı makinesi, plastik enjeksiyon makinesi, sıkıştırma makinesidir. Bunun dışında evlerimizdeki beyaz eşyalar da makin hurdası sınıfına alınıyor.

Hangi makine hurdası kaç liradan satılıyor?

Makine hurda fiyatı belirlenir iken göz önünde bulundurulan ölçütler metalin cinsi ve ağırlığıdır. Makineler ağırlık olarak daha çok olduğu için bu makineler içinde birden çok metal olabilir. Bunun için makine hurda fiyatını hesaplarken makine içindeki metallerin kilogram fiyatını bilmek gerekiyor. Buyurun makine içlerinde bulunan bazı metallerin birim fiyatı;

METALLER VE DİĞER MADDELERTL/ KG FİYATI
Hurda demir2- 5
Hurda bakır50 -60
Hurda alüminyum10- 15
Hurda kurşun10- 15
Kâğıt0,50 -2
Nikel90- 95
Krom10- 15
24 Şubat 2021
632 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN