0532 502 50 55

Sosyal Medyada Biz}

Dürüst Ticaret, Güvenilir hizmet !
Ürününüz beklediğiniz kilodan daha düşük gelmesin. En doğru ve güncel fiyatlarla hizmetinizdeyiz.
Hurda Fiyatları

Karışık Hurda Fiyatı

Karışık Hurda Fiyatı

Karışık hurda fiyatı hurda piyasasını sıkıca takip edenler için önemli bir konudur. Basit haliyle anlatmak gerekir ise hurda kullanılan asıl malzemenin artığıdır. Hurda hem birçok maddeden hem de birden çok malzemeden oluşabilir. Hurdalar için değeri yüksek olan malzeme şüphesiz metallerdir. Hurda olarak değerlendirilen bu maddelere talep oldukça yüksektir. Bu yoğun talebin sebepleri hurdanın geri dönüşüm ya da ayrıştırma yöntemleri ile yeniden sanayide ham madde olarak işlenebilmesine olanak sağlamasıdır. Hal böyle olunca da hurda için başlı başına bir piyasa oluşmuş ve hurda bir sektör haline gelmiştir. Hurdalar eritilip işlenerek yeni malzemeler olarak kullanılacağı gibi başka cihazlarda sorunlu parçalar yerine de kullanılabilir.

Hurdalık Ürünler Nelerdir?

Karışık hurda fiyatı nedir diye öğrenmek için önce hangi malzemelerin hurda olarak değerlendirileceğini bilmeliyiz. Genelleme yapacak olursak hurda demir bakır alüminyum pirinç çinko nikel gibi metal türleri, bu metallerin alaşımı ve bileşimleri ya da ham maddenin sanayide işlenişi sırasında ortaya çıkan metal kırıntı, döküntü, talaşlardan oluşan geniş ürün yelpazesine sahip bir sektördür.

Karışık hurda; her türlü metal, plastik, kauçuk, lastik, kâğıt ve camın hurda halindeki karışımları olarak sınıflandırılabilir. Karışık hurdanın içinde bulunan metalin çeşidine göre fiyat belirlenir. Örneğin bir kiloluk karışık metalin içinde yarım kilo demir yarım kilo da bakır varsa bakır ve demirin ederi ayrı hesaplanır.

Karışık hurda olarak neler satılır?

Karışık hurda fiyatı piyasasını öğrenmek için metallerin kilogram fiyatını bilmek gerekir. Günden güne değişse de hurda fiyatları için stok fiyatları belirleniyor. İşte bazı metaller ve onların birim başı ücreti;

PLASTİKLERTL/KG FİYATI
Hurda jelatin1,50 -2
Mavi-kırmızı kapak2- 2,50
Şeffaf beyaz naylon3- 3,70
Çıkma pvc hurdası1,50 -2
Hurda temiz pet şişe Polipropilen hurda1-1.50 2- 2,80
Polistren kristal1,50-2
  
DİĞER METALLERTL/KG FİYATI
Hurda levha kurşun14- 16
Hurda çatı minare söküm kurşun13- 15
Hurda şablon nikel90- 93
Hurda anot nikel97- 100
Hurda antimon12- 14
24 Şubat 2021
541 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN