0532 502 50 55

Sosyal Medyada Biz}

Dürüst Ticaret, Güvenilir hizmet !
Ürününüz beklediğiniz kilodan daha düşük gelmesin. En doğru ve güncel fiyatlarla hizmetinizdeyiz.
Hurda Fiyatları

Elektrik Motoru Hurda Fiyatı

Elektrik Motoru Hurda Fiyatı

Elektrik motoru hurda fiyatı, elektrik motoru alacaklar için merak ediliyor. Hurda türleri arasında yer alan elektrik motoru günümüzde kullanılan birçok elektronik cihaz ve aletlerin içinde aletin çalışmasını sağlayacak elektrik motoru aksamı bulunuyor. Bu cihazın kalan kullanım ömrüne göre ve daha sonra kullanılıp kullanılmayacağına göre belirlenerek hurda türleri arasında satışa sunulmaktadır. Hurda elektrik motoru alıcıları da uygun fiyata motor alabilmek için artık kullanılmayan, eskimiş ya da arızalı cihazların motorunu tercih ediyor. Böylelikle hem alıcının cebinden daha az para çıkıyor hem de motorlar geri dönüştürülerek sanayide tasarruf ediliyor. Ayrıca bu motorlar sadece sanayide kullanılan cihazlar da değil, evlerimizdeki beyaz eşyalarda da bulunuyor.

Hurda Elektrik Motoru Alınırken Neye Dikkat Ediliyor?

Elektrik motoru hurda fiyatı belirlenirken dikkate alınan bazı ölçütler var. Bu motor hurdalarında en çok dikkat edilen şey motorun parçalara ayrıldığında elde edilen her parçanın yeniden kullanılabilir olmasıdır. Motor hurdalarından çıkan demir bakır ve alüminyum parçalar defalarca yeniden geri dönüştürülerek kullanılıyor. Fakat motordan çıkarılan alüminyum buna bir istisna oluyor. Çünkü motordan çıkan kullanılmış alüminyum geri üretilse bile sadece katı alüminyum elde edilebiliyor. Hurda elektrik motorunun fiyatındaki en önemli etken motorun içinde ne kadar değerli aksam ve malzemelerin olduğudur. Eğer motorda ederi yüksek malzemeler yoksa motor hurdasının birim fiyatı 2 liradan başlar.

Elektrik Motoru Kaç Liradan Satılıyor?

Elektrik motoru hurda fiyatı motorun alındığı cihaza göre değişiyor. Şöyle ki;

  • Elektrikli süpürge, saç kurutma makinesi, bilgisayar gibi elektronik cihazlarda kilogram başına ödeme yapılır. Bu hurda motorlar için belirlenen fiyat kilogram başına 2,5 liradır.
  • Eğer motorlar sökülmemiş ise motor için söküm ücreti de motor kilo fiyatına dâhil edilerek ödenir ve 2 liradan başlar.
  • Çamaşır ve bulaşık makineleri gibi elektrik motorunun büyük olduğu cihazlar daha fazla fiyat avantajı sunuyor. Fakat daha küçük motorlarda fiyat düşük olmasına rağmen motorda nadir bir parça var ise bu parça motorun fiyatını arttırıyor.

Kısacası hurda elektrik motorları kilogram fiyatına 2 ile 5 lira aralığında alıcısını bekliyor.

24 Şubat 2021
274 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN