0532 502 50 55

Sosyal Medyada Biz}

Dürüst Ticaret, Güvenilir hizmet !
Ürününüz beklediğiniz kilodan daha düşük gelmesin. En doğru ve güncel fiyatlarla hizmetinizdeyiz.
Hurda Fiyatları

Bakır Hurdası

Bakır Hurdası

Bakır Hurdası

Bakır hurdası sıklıkla iletim hatlarındaki işlevi nedeniyle kullanılanmalzemenin işlevini yitirmesinin ardından ayrıştırıldığı hurda türüdür. Bu türün bir diğer adı da soyma bakır hurdasıdır. Geri dönüşüm sektörü içerisinde yer alan pek çok maden çok kıymetlidir ve doğanın korunması, kaynakların tüketilmemesi hususunda büyük katkı sağlar. Ancak bakır diğer hurda atıklara oranla çok daha kıymetlidir.

Bakır Hurdası Nasıl İşlenir?

Bakırdan yapılan malzemelerden arda kalan atıkların ve hurdanın bu denli önemli olmasını ve fiyat olarak diğer ürünlere nazaran daha yüksek olmasının başlıca nedeni, hiçbir biçimde erozyona tabi olmamasıdır. Herhangi bir materyal ne kadar işlenirse, hurda sektöründeki değeri bir öncekine oranla daha düşük olmasına karşılık bakırda durum tamamen farklıdır. Bakır hurda sektöründe kaç kez işlenirse işlensin, kaç kez geri dönüşüme tabi olursa olsun fiyatı konusunda herhangi bir eksilme söz konusu olmamaktadır.

Bakır hurdası, tekrar kullanılmak üzere özellikle kablolardan elde ediliyorsa sadece soyma makinalarından geçirilir. Soyma makinasında yapılan kablonun plastiğinden ayrılarak bakır kısmının boşa çıkarılması anlamına gelir. Bu süreçten sonra bir sonraki kullanımda bakır olduğu gibi kullanılabilir yeni bir işleme ihtiyaç duymaz. 

Geri dönüşüm işlemi sonrası evirileceği malzemeye bağlı olarak kablonun dış yüzeyini çevreleyen plastikten arındırılan bakır malzeme eritme işlemine de tabi tutulabilir. Bakır eritilmeden önce küçük parçalara ayrılır ve sıvı hale gelene dek, ısıtılır. Ardından külçe haline gelir ve yeniden işlenerek geri dönüşüm süreci tamamlanmış olur.

Bakır Hurdası Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Hurda ürünlerin tamamında, geri dönüşüm öncesinde ağırlık ve ya boyut esas alınmaktadır. Yani hurdaya dönüşecek materyal ne denli ağırsa ya da büyük boyutlara sahipse, hurdaya geçmeden önce o denli değerli olur ve pahası yükselir.

Bakır hurdası, diğer pek çok geri dönüşüm atığına ve hurda malzemelere oranla çok değerlidir ve fiyatını etkileyen ölçütler yine boyut ve ağırlıktır. Ayrıca bakırın sahip olduğu kalite sınıfı da ürünün alım satımı üzerinde etkili olacağından hurda işlemlerinde de fiyatı doğrudan etkilemektedir. Detaylı bilgi ve hizmet talepleriniz için sanayihurdacisi.com sitemizi ziyaret edebilir ve ya doğrudan bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

26 Şubat 2021
265 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN