0532 502 50 55

Sosyal Medyada Biz}

Dürüst Ticaret, Güvenilir hizmet !
Ürününüz beklediğiniz kilodan daha düşük gelmesin. En doğru ve güncel fiyatlarla hizmetinizdeyiz.
Hurda Fiyatları

Bakır Hurda Fiyatı

Bakır Hurda Fiyatı

Bakır hurda fiyatı nedir sorusuna yanıt vereceğimiz bu yazımıza bakır madeninin özellikleri ve piyasadaki kullanım alanlarını anlatarak başlayacağız.

Bakır; kırmızı kahverengi görüntüsü ile şüphesiz göz alıcı görünmekte. Yüksek elektrik ve ısı iletkenliğine sahip olan bu metal elektrik akımını iletmekte bir numara olan gümüşten hemen sonra gelir. Bu sebeple de sanayide önemli bir yeri vardır. Bakırın önemli bir diğer özelliği de pirinç ve bronz gibi alaşımların yapımında kullanılmasıdır.

Bakır; enerji, elektrik – elektronik, inşaat, sanayi kimya, kuyumculuk ve boya sektöründe sıklıkla tercih edilir. Bunun dışında paslanmazlık özelliği bulunan bakır, taşımacılık sektöründeki nakliye araçlarında ve bu araçların dış kaplamasında bolca kullanılır. Gelişen teknolojinin de en çok kullandığı madenlerden biri bakırdır. Çünkü internet kabloları da bakırdan yapılıyor.

Hurda bakır kaç liradan satılıyor?

Bakır hurda fiyatı ticaret ya da sanayi ile uğraşan alıcılar tarafından sürekli takip ediliyor. Fakat hurda fiyatları günden güne değişmektedir. Güncel olarak hurda bakır alış fiyatları çeşidine göre şu şekilde sıralanabilir:

  • Soyma bakır hurdası , 67 lira / kilogram (kullanım ömrü bitmiş olan iletim hatlarındaki kabloların soyulması yoluyla elde edilir)
  • Kırkambar bakır, (bobin ya da yanık borudan elde edilir ve yanık bakır da denir) 57 lira / kilogram
  • Külçe bakır, 60 lira / kilogram
  • Kırkambar kırma bakır, 60lira / kilogram
  • Bakır (kızıl) talaşı, 60 lira / kilogram
  • Bakır çamuru (bakır içine bazı madenler ekleyerek oluşturulan bakır alaşımıdır),28-30 lira / kilogram olarak belirlenmiştir.

Bakır fiyatları neye göre belirleniyor?

Bakır hurda fiyatı belirlenirken birçok etmen değerlendirilir. Hurda bakırda az miktar bakır için kilo, yüksek ağırlıktaki bakır için ise ton hesaplaması yapılır. Bakır hurda fiyatı hesaplanırken nakliye ücreti, geri dönüşüm için uygun olup olmadığı ya da dönüşüme uygun olsa bile geri dönüştürülür iken kolaylık sağlayıp sağlayamayacağı dikkate alınır. Bunların yanı sıra, hurdanın alınacağı konum, dünya metal borsası ile o anki döviz kuru hurda fiyatını kararlaştırmak için kullanılan ölçütlerdir. Firmamız yerinden nakliye imkanı tanımaktadır.

24 Şubat 2021
339 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN